Listopad 2017

Rozhovor s Jukimicu Kano

6. listopadu 2017 v 13:42 | júdanša |  Kokoro (způsob myšlení)
Během léta měla Mezinárodní džudistická federace IJF privilegium setkat se s vnukem velkého muže Džigoró Kana (stvořitele džúdó). V exkluzivním rozhovoru níže vysvětluje své vzpomínky na dědu a vysvětluje jeho vlastní vizi džúdó. V minulosti také měl pan Kano Jukimicu důležitou roli v džúdó v Japonsku i ve světě.

Pan Kano vysvětlil, že když řekl před svým dědečkem, že chce najít vzor, aby se později se stal takovým lepším člověkem, zakladatel džúdó odpověděl: "Nesnaž se být jako někdo jiný. Jsi to, čím jsi."
Toto je dokonalá ilustrace o tom, jak může džúdó pomáhat budovat lepší občany, aby vyrostli v lepší společnost. Kano Džigoro nejen učil teorii, ujistil se, že jste pochopili základní pojmy a chtěl, aby jeho studenti zavedli své učení do společnosti / praktikovali svoje učení ve společnosti."

"Cvičení džúdó je dobrá cesta utvářet povahu/charakter a stát se lepší lidskou bytostí. Žití svého života s tímto jednoduchým základem také přispěje společnosti, kde žiješ. Kanó Džigoró nesobecky pracoval, aby propagoval džúdó jako užitečné pro lidi / prospěšné pro lidskost. Džúdó není jen o vyhrávání, ale spíše je o vyhrávání s technikou a stylem. To je základ džúdó. To učíme (v Kódókanu). To je důležité. ... doufám, že džúdó neztratí směr... pro budoucnost musíme ochránit principy džúdó. ..."

JUDO LEGENDS Kano Yukimitsu