Květen 2017

Občasné psaní

24. května 2017 v 7:01 | júdanša
Po cca půl roce trochu měním své rozhodnutí a občas sem něco napíšu, či přidám stručné info o zajímavých věcech, na které jsem natrefil . spíše z témat historie.

V minulé polovině roce jsme se u nás v malém dódžó věnovali překopání věcí, to jak jsme cvičili základy džúdó. Snažili jsme si osvojit způsoby ze semináře s Genem Jonenagou. Jeho způsoby ohledně kuzuši a cukuri atd. - musím řící, že začátek nebyl snadný, nicméně trpělivá snaha měla odezvu a cítím razantní zlepšení a celkově zlepšení v provádění technik hodů. V tom překopávání techniky dle japonského viděni budeme pokračovat i nadále, vidím v tom smysl. Toť vše.

článek o S.F.Dobó a jeho výcviku v Brně roku 1934

24. května 2017 v 6:52 | júdanša |  Zajímavost
strana 4 of "Tagesbote" z 9. října. 1934

-----------------------------

Unterricht im Jiu-Jitsu.

Ausbildung der Mannschaft der Brünner Wach- und Sehliessanstalt H.BERGER.

In Erkenntnis der grossen Bedeutung, welche der Kunst der Selbsverteidigung zukommt, hat die genannte Anstalt den bekannten Sportsmann und Jiu-Jitsu Trainer S. F. Dobó mit der Ausbildung ihrer Mannschaft in Jiu-Jitsu betraut. Im Laufe eines mehrmonatigen und soeben beendeten Kurses hat Herr Dpbó die Wachorgane grundlich geschult, die im Kampf mit dem Verbrechertum nicht selten Gelegenheit haben werden, von dieser unsichtbaren Waffe Gebrauch zu machen.

-------------------
Muj pokus o velmi volný překlad:

Lekce v jiu-jitsu.

Výcvik týmu H.BERGERa z brněnské stráže a vězenských institucí

S ohledem na velký význam, jaký patří oblasti technik sebeobrany, jmenované instituce pověřili známého sportovce a Jiu-Jitsu trenéra S. F. Dobóa, aby se podílel na formování jejich týmu Jiu-Jitsu. V průběhu několika měsíců a nedávno ukončených kurzech měl pan Dobó samozřejmě důkladně vyškolit strážní orgány, aby mohly v častých příležitostech využít této neviditelné zbraně v boji s kriminalitou.
-------------------