Srpen 2016

Velký úspěch na OH v Riu

18. srpna 2016 v 19:45 | júdanša |  Akce
Asi víte, že Lukáš Krpálek v džúdó v kategorii do 100 kg zvítězil v soutěží na Olympijských hrách v Riu. Je to obrovský úspěch jeho a jeho trenérů. Před soutěží jsem nevěřil, že se mu přes tak těžký los podaří zvítězit, doufal jsem v medaili. Každý, kdo v džúdó trochu závodil, tak ví, jak soupeř může překvapit a ve vteřinách zvítězit a dokud není konec zápasu, tak není vítěze. Lukáš Krpálek dokázal porazit všechny své protivníky a zaslouženě zvítězil, žádnou náhodou, či štěstím. Porazil všechny, kdo s ním ten den byli na stupních vítězů, ten den byl nejlepší. Velmi gratuluji a smekám. Díval jsem se na přímé přenosy utkání a držel palce - ten čtvrtek byl pro mě svátek.

Mýma očima první tři utkání Lukáš zvládnul velmi pěkně takticky. Fonsecu utavil, Rakova také. O vítěze ve skupině D si pěkně pohlídal Japonce Hagu a svým silným úchopem jej k ničemu nepustil. Od semifinále s džúdó Lukáše změnilo. Přestal být opatrný, více útočil, snažil se tvořit akce, převyšoval útokem a své soupeře udolal. Vyzařovalo z něj odhodlání vyhrát, silný duch a mysl (fudóšin). V semifinále hodil a udržel Francouze Mareta téměř před koncem, ale celé utkání byl aktivnější. Ve finále také, unaveným dojmem působící azerbajdžánský džúdista Gasimov nebyl aktivní a Lukáš opět aktivitou a útoky jej převyšoval. Gasimova půl minuty před koncem utkání hodil na Óučigari, kdy Gasimov byl již trestán. Soupeř se snažil provést Kosotogake jako protichvat na Lukášovo Óučigari, nicméně důraznou prácí rukou jej Lukáš dovedl na záda (rukávovou ruku - Hikite zatáhnul do směru Gasimovoa chvatu Kosotogake). Rozhodčí ohodnotili jako Ippon a pro nás některé Čechy nastala velká radost.

MOCKRÁTE DÍKY ZA TEN ZÁŽITEK.

Kdo by měl zájem si přiblížit všechny jeho zápasy, tak níže je odkaz na článek, kde je všech 5 utkání k dispozici ke shlédnutí.

RIO: Lukáš Krpálek - Cesta za zlatem!


Výsledky- zdroj IJF
Final Results
1. KRPALEK, Lukas (CZE)
2. GASIMOV, Elmar (AZE)
3. MARET, Cyrille (FRA)
3. HAGA, Ryunosuke (JPN)
5. FREY, Karl-Richard (GER)
5. BLOSHENKO, Artem (UKR)
7. DARWISH, Ramadan (EGY)
7. GVINIASHVILI, Beka (GEO)