Září 2015

Kniha Sebeobrana od autorů V. Lorenz, J. Kitayama

30. září 2015 v 11:53 | júdanša |  Zajímavost
Na webu http://muj-antikvariat.cz je v nabídce na prodej několik knih Sebeobrana od autorů V. Lorenz * J. Kitayama - z roku 1963.
Viz zde:

Kniha velmi vyčerpávajícím způsobem popisuje 21 techniky Kódókan gošin džucu + další. Při vysvětlování technik a souvislostí je zde patrný Kitajámův vhled do technik i skutečností z korjú škol. Na tehdejší dobu se jedná o velmi unikátní knihu v našich podmínkách.

http://www.kitayama-junyu.info/book/Sebeobrana.jpg


http://www.kitayama-junyu.info/book/Sebeobrana2.jpg

http://www.kitayama-junyu.info/book/Sebeobrana3.jpg

Historická fotografie z návštěvy Džigoró Kana v Praze v roce 1936

21. září 2015 v 21:21 | júdanša
Podařilo se mi identifikovat nejake osoby na fotce z návštěvy Džigoró Kana v Praze v roce 1936 (konec srpna / počátek září). Prahu navštívil cestou z Olympijských her v Berlíně (byl členem Mezinárodního olympijského hnutí) a přednáškou a instruktáží zahájil výcvik juda ve školním roce 1936 až 1937 v oddílu Vysokoškolského sportu v Praze.
Obrázek

Na fotce zleva: neznámý japonský doprovod, Gerolf Coudenhove-Kalergi (tajemník japonského velvyslance a zřejmě překladatel, též zakládající člen Česko-japonské společnosti), František Smotlacha (známý mykolog a vedoucí osoba vysokoškolského sportu v Praze), Džigoró Kanó, F.S.Dobó (vedoucí osoba průkopníků džúdó v Československu), japonský Charge de Affaires Dr. Noboru Ogawa, neznámý pán z Čech.