DVD Tošihika Kogy dorazilo

20. listopadu 2013 v 22:30 | júdanša |  Waza (Technika)
Poštou dorazilo Kogovo DVD s názvem DVD JUDO clinic by Toshihiko Koga / Aim to win by ippon ! , nakonec jsem jel koupil na japonském Amazonu - amazon.co.jp bylo tam o 20% levnější. I s poštovným vyšlo na cca 4000 japonských jenů cca 800 Kč.

Musím říct, že vynaložené peníze stojí za jeho obsah. Koga v něm ukazuje techniky sportovního džúdó - vysvětluje od základů, jak uchopit soupeře, jak provádět správně učikomi, pak vysvětluje chvaty ze symetrického úchopu (aijocu) a pak z asymetrického(kenkajocu). Ukazuje podstatné detaily v chvatech a co stojí za účinností jeho chvatů. Spousta těch detailů je užasných a vnáší to tak světlo do porozumění těch technik. Koga ukazuje nejprve několikrát techniku, pak rozfázovaně vysvětlí celou techniku a důležité body. V závěru DVD Koga ukazuje různé druhy učikomi i různé techniky úchopů i způsoby uvolňování z nich. Poslední část je rozhovor s ním, ten anglický překlad nemá.
Co se týká anglických titulků v průběhu vysvětlování - je jich poskrovnu a to velmi, nicméně DVD je velmi názorně natočeno, tak to ani nevadí. Význam sdělění se dá pochopit, znalost japonských džúdistických termínů a částí těla pomůže.

Osvojit si způsob provádění technik dle Kogy bude těžké, nicméně je to směr a způsob, který se mi líbí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.