Koga a jeho Morote Seoi nage

23. srpna 2013 v 21:36 | júdanša |  Waza (Technika)
Koga velmi účinně ukazuje důraznou práci rukou, při této technice.

Fáze 1 - Koga podrobně ukazuje, jakým způsobem a kde chytnout soupeřův rukáv u rukávové ruky (hikite). Ve zkratce chytne rukáv a pohyb zápestí jej stáhne okolo paže ukeho. Pohybem zápestí a tahem hikite nad hlavu důrazně vychyluje soupeře vpřed. Toto vytváří prostor pro použití druhé ruky (curite)

Fáze 2 - Koga klade důraz u curite, aby při svojí práci nebyla ohnuta/zlomena vzad v zápěstí. Spíše naopak, tah zápěstí by měl směřovat dopředu, do směru hodu a jakoby navinovat límec. Správný způsob označen kolečkem. Loket curite je opět ve výšce prsou. Nejde-li, je třeba pokrčením v kolenech snížit svoje těžiště. V okamžiku hodu loket směřuje dopředu do směru hodu.

Fáze 3 - Koga vysvětluje soulad/společnou práci obou rukou a též nohou a celého těla. Též klade důraz na snížené těžiště, vzpřímené tělo ve fázi cukuri a na pohled před hodem směřujícím přímo vpřed ve směru hodu.

Při závěrečném jakusoku geiko lze vidět, že síla hodu vychází z nohou, předklonu a tahu rukou. Zdá se mi, že velikost síly je genorovaná v sestupném pořadí z napnutí nohou, předklonu těla a tahu rukou.

KOGA,2º SEOI NAGE

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.