Koga a jeho Kouči makikomi, Sode curikomi goši, Koši guruma a Tomoe nage

23. srpna 2013 v 7:05 | júdanša |  Waza (Technika)
Koga a jeho Kouči makikomi, Sode curikomi goši, Koši guruma a Tomoe nage

Na tomto krátkém videu Tošihiko Koga ukazuje bez vysvětlení několik technik ve veriantach jeho podání.

Kouči makikomi
Koga významně tahá hikite(rukávovou rukou) jako kdyby se pokoušel o Ipon seoi nage a po obranné reakci soupeře provádí Kouči makikomi. Jako důležité body této techniky si myslím, je snížení těžiště Toriho před provedením Kouči makikomi a směr povádění hodu - přímo do soupeře. Všimněte si kam se po skončení hodu dívá Koga - dopředu dolů. Též skončí v pozici jako by mostu na boku, je možné, že je to z důvodu, aby lépe a rychleji mohl přejít do boje na zemi.

Sode curikomi goši
Koga provádí Sode curikomi goši z úchopu, kdy drží soupeře za rukávy oběma rukama. Velmi silně táhne pravou rukou nahoru a levou při otáčení se k soupeři přitahuje na svůj hrudník. Důležitá je též práce nohou, kdy pravá noha směřuje mezi nohy soupeře a pak přisouvá levou dále mezi nohy soupeře a za sníženého těžiště. Energie hodu vychází právě ze sníženého těžisště a přísunu levá nohy.

Goši guruma
Toto provední se mi velmi líbí. Nejdůležitější se mi zdá způsob, jakým Koga zneškodní úchop soupeře. Pomocí obou rukou se zbaví soupeřovo levé ruky, jenž mu drží límec, tu mu pak pravou rukou přitiskne k tělu, kde je neškodná. Zároveň s tímto chytá levou rukou soupeřův límec. Během nástupu do chvatu razantně Koga vychyluje límcovou rukou soupeře a mezitím pravou rukou si přesouvá pravou ruku za krk soupeře, kde již nechytá, ale tlačí na zátylek. Za sníženého těžiště a předklonem hází soupeře.

Tomoe nage
Přijde mi velmi zajímavé, jak Tomoe nage provádí na dva kroky. Nejdříve razantně táhne soupeře doleva dolů a po té, jako by uvolní tah, tělem se otočí na druhou stranu a hází soupeře pomocí Tomoe nage.

Koga's Throws:Ko-uchi-maki-komi Sode-tsuri-komi-goshi Koshi-guruma Tomoe-nage

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.